Kategórie

Výrobcoviatel: 0904 030 028

Facebook stránkaDodanie zdarma od 30€Dodanie zdarma !
Pri objednávke
nad 30€ ! (v rámci BA)


PLATOBNÉ MOŽNOSTI:
Dostupné platobné možnosti


Cena produktov je konečná vrátane 20% DPH!
Syry V ponuke je 17 produktov.

Syry
Trvanlivé zrejúce talianske syry Parmezán a Grana Padano.

==========================================================

GRANA PADANO sa vyrába v piatich oblastiach Talianska na sever od rieky Pád. Od názvu rieky pochádza aj jeho názov. Je vyrábaný z čiastočne odtučneného mlieka, doba jeho zrenia je minimálne jeden rok, má vysoký podiel bielkovín aj minerálnych solí. Možno ho označiť ako zdravý syr. Obsah tuku v sušine sa pohybuje okolo 32%.

Možnosti jeho využitia sú hlavne ako predjedlo, u nás je najviac používaný ako strúhaný na cestoviny alebo do zeleninových šalátov. Má jemne korenistú chuť, výraznú vôňu, je jemne slaný, dodáva jedlu nezameniteľnú chuť a arómu, preto ho treba používať s mierou. (napr. cestoviny sa ním neposypávajú tak nahusto, ako pri použití tradične používaných syrov na Slovensku).

==========================================================

PARMIGIANO REGGIANO je tradičný taliansky zrejúci syr, ktorý je vyrábaný z plnotučného mlieka a pochádzať môže len z oblastí v blízkosti miest Parma, Modena, Bologna, Mantua a Reggio Emilia. Doba zrenia je minimálne jeden rok. Tento syr má korenistejšiu chuť, je aromatickejší než Grana Padano a obsahuje aj viac tuku. Obsah tuku v sušine sa pohybuje od 30 do 35%.

Syry Grana Padano a Parmigiano Reggiano sú dosť podobné, ale líšia sa v spôsobe produkcie a výrobnej lokalite. Tým je ovplyvnená aj ich cena.
.